Úspěch prodeje mobilních domů spočívá v několika základních věcech. Především se dnes jedná o pokročilejší technologie výroby a mnoho těchto staveb je koncipováno jako celoroční, s důkladným zateplením. Uvnitř ani nepřipomínají mobilní objekt, spíše se podobají nízkoenergetickým bungalovům, a jakmile je umístíte na své místo, např. na základovou desku, mnohdy ani nepoznáte, že byl dům montován někde ve výrobní hale.
Další zásadní výhodou tohoto řešení je cena. Stěží někde pořídíte levnější dům, a pokud ano, zas půjde o podobnou alternativu v obdobném duchu. Samozřejmě velmi záleží na vybavení, velikosti a konstrukci objektu, takže se ceny jednotlivých modelů budou lišit, ale když se zaměříte na současné ceny městských bytů v menších městech s počtem obyvatel kolem 50 tisíc, a porovnáte je s těmi nejexkluzivnějšími mobilními domy, zjistíte, že ceny bytů jsou ve stejné kategorii mnohem vyšší.
Exkluzivní mobilní dům v podstatě ani nerozeznáte od klasické nízkoenergetické dřevostavby, některé objekty mohou mít i sedlovou střechu, a vnitřní vybavení a dispozice i velikost obytné plochy vám může vyrazit dech. Proč tedy bydlet ve městě a ještě k tomu v předraženém bytě? Nemluvě o tom, že nemáte žádnou zahradu, žádné soukromí a hlavně klid.
Další důležitá věc jsou náklady na bydlení. Jakmile si koupíte byt, začnete ihned hradit nemalé poplatky – do společného fondu oprav, na centrální vytápění a zásobování teplou vodou, takže nebudete mít možnost prakticky ovlivnit snížení spotřeby energií, snad jen u elektřiny či zemního plynu na vaření. U mobilních dřevostaveb máte mnohem širší možnosti. Dům je možné osadit fotovoltaikou a hlavně vytápět dřevem. Vytápění je vždy nejvyšší položkou v rodinném rozpočtu a topíte-li dřevem, ušetříte velké peníze. Připočtěte si k tomu ještě vlastní studnu, vlastní septik a sporák na propan-butan, který je výhřevnější a levnější, než zemní plyn (plus pevná měsíční sazba), a vaše úspora nebude rozhodně zanedbatelná.